18/05/2019 Cumartesi---Propolis Üretimi

 

Doğallığı tartışılmaz olan Propolisin devası içinde bulunan vitamin ve minerallerden geliyor. B1, B2, C, E Vitaminleri , Demir, Kalsiyum, Magnezyum, Çinko ve Bakır gibi insan vucudunun en çok ihtiyaç duyduğu maddeler yönünden çok zengindir.

Her türlü iltihapta etkindir....

Bağışıklık sistemini güçlendirir...

Ham propolis bu haliyle kullanıldığında insan vücudunda çok az miktarda çözünür. Bu şekilde faydası çok azdır. Bu yüzden ham propolisi %96 lık tıbbi içelebilir etil alkol ile sıvılaştırıyorum. Propolis etil alkolün içinde çözünerek, maksimum fayda sağlayacak şekle dönüşüyor.

 

03.09.2018 Pazar

Ihlamurlu karışık çiçek balımı analiz için labaratuara göndermiştim. Sonuç raporunu aldım. Böylelikle yine doğallığı onaylanmış oldu. 

Balın orjinalliği konusu çok tartışılan nbir konu. Halk arasında bir sürü değişik şekilde orjinal olup olmadığını yani doğallığını anlamak için yol geliştirilmiştir. Birisi yerken gırtlağı yakacak der, diğeri donmayan bal gerçektir der. Hatta balın kaba dökülünce petek şeklini aldığını söyleyener bile var.

Aslolan doğal balı anlamak için en gerçekci ve doğru yol, balın analiz edilmesidir.

   

08/05/2018 Salı

Bahar Polenlerini toplamaya başladım. Ormandaki ve ovadaki çiçeklerin şifalı polenleri arılarım tarafından toplanıyor.

Herbirinin ayrı bir faydası ve şifası var. Polenlerin en büyük özelliği taze olması ve yine tarafımdan taze olarak saklanması.

Piyasada satılan polenler toplandıktan sonra kurutulma işlemine tabi tutulmaktadır. Bu işlem sonrasında polenlerin içeriğindeki vitamin ve mineraller büyük ölçüde yok olmaktadır.

Ancak toplandıktan sonra derin dondurucuda saklanırsa vitamin ve mineral değerinden hiç bir şey kaybetmemektedir.

Ben de polenlerimi toplar toplamaz derin dondurucuya atıyorum. Cam şişe içerisinde derin dondurucuda en az 1 sene taze şekilde rahatlıkla tüketilebiliyor.

    

 

 

 

03 Şubat 2018 Cumartesi

Bugün Propolislerimi tuzaklardan temizleyip saf hale getirmek için uygulama yaptım.

Arılardan alınan Propolis ham halde değil, Arılar propolisi Balmumu ile karıştırıp kovana getiriyorlar. Propolisin balmumundan ayrılması için tıbbi etil alkol kullanılıyor. Ben de tıbbi etil alkol kullanarak Propolis saflaştırma işlemine gerçekleştirmeye başladım.

Yaklaşık 10 gün sonra ham Propolis balmumundan ayrışmış olacak.

Takipçilerimden bazıları propolisin ne olduğunu soruyorlar bana. Ben de cevap olarak kısaca doğal antibiyotik diyorum. Mikrop öldürücü ve ateş düşürücü özellikleri mükemmel.

 

 

 

 

26.08.2017 Cumartesi

Yeni bal analizimin sonucunu aldım.

Böylelikle Balımın hakikiliği onaylanmış oldu.